Garmin Forerunner 620 un 220 ar krāsu displeju

Publikācijas datums: Sept. 17, 2013, 10:21 a.m.

Līksmojiet, skrējēji! Šodien mēs paziņojam par Forerunner 620 un Forerunner 220 GPS skriešanai paredzēto pulksteņu ienākšanu tirgū. Šie ir divi no vieglākajiem, plānākajiem un progresīvākajiem piedāvājumiem skrējējiem no Garmin, kas ir gandrīz tik pat vērtīgs risinājums kā personīgā trenera klātbūtne skriešanas treniņā. Forerunner 620 piedāvā tādas uzlabotas funkcijas kā recovery advisor (reģenerācijas konsultants), race predictor (sacīkšu rezultāta prognozētājs) un VO2 max aprēķins, kas palīdz skrējējiem veidot mērķtiecīgākus treniņus, kā arī sasniegt jaunas panākumu virsotnes. Izmantojot šo ierīci ar JAUNO HRM-Run™ monitoru¹, tā nodrošina atgriezenisko saiti ar veikto skrējienu. Lai trenētos iekštelpās, piemēram, uz skrejceļa trenažiera, abās ierīcēs iebūvētais akselerometrs seko līdzi skrējiena distancei un tempam, tādēļ skrējējam nav nepieciešams atsevišķs sensors.

Forerunner 620 un 220 var lepoties ar Garmin unikālo vienas collas Chroma™ krāsu displeju, kas vienkārši un ātri interpretē datus. Lai aplūkotu Forerunner 620 un 220 darbībā, apmeklējiet: www.garmin.com/ForerunnerCoach.

“Neatkarīgi no tā, vai Jūs skrienat iekštelpās vai ārā, Forerunner 620 un 220 mainīs Jūsu agrākos priekšstatus par treniņu,” saka Dens Bartels, Garmin vispasaules tirdzniecības viceprezidents. “Tādas uzlabotās 620.ierīces funkcijas kā recovery advisor (reģenerācijas konsultants), race predictor (sacīkšu rezultāta prognozētājs) un VO2 max aprēķins, kombinācijā ar citām funkcijām un treniņa plānošanas opcijām, ko piedāvā gan Forerunner 620, gan 220, padara šos pulksteņus par pirmās nepieciešamības preci jebkura līmeņa skrējējam. Lai motivētu skrējēju uz jauniem panākumiem, šis pulkstenis ziņo, ja attiecīgajā skrējienā tiek pārspēts kāds personīgais rekords, piemēram, ātrāk noskrietā jūdze, ātrākie 5000m, 10 000 m, pusmaratona vai maratona distance, u.c.”

Neatkarīgi no pieredzes, motivācijas, distances vai ātruma, skrējējs vienmēr vēlas zināt, kā ir iespējams uzlabot un objektīvi noteikt savu fiziskās sagatavotības pakāpi. Forerunner 620 ierīce to spēj, nosakot skrējēja VO2 max (maksimālo skābekļa patēriņu), kas ir labs fizisko spēju indikators. Vēl nesenā pagātnē vienīgais šādu precīzu VO2 max datu iegūšanas veids bija par atsevišķu samaksu laboratorijā veiktas analīzes. Izmantojot šo ierīci kopā ar sirds ritma monitoru, tā apvieno dažādus datus (skriešanas ātrums, pulsa ātrums minūtē, sirds ritma variabilitāte) vienā algoritmā, ar kura palīdzību tiek aprēķināts VO2 max. Iegūtā vērtība norāda uz maksimālo skābekļa daudzumu, ko skrējējs patērē minūtes laikā uz vienu kg ķermeņa svara pie maksimālas veiktspējas. Teorētiski, jo vairāk skābekļa skrējējs patērē lielas slodzes apstākļos, jo vairāk enerģijas tiek saražots. Ar krāsainu atzīmi uz pulksteņa tiek attēlots VO2 max rādītājs salīdzinājumā ar citiem skrējēja dzimuma un vecuma grupas pārstāvjiem. Vadoties pēc VO2 max aprēķinātās vērtības, 620 spēj prognozēt skrējēja rezultātu dažādās distancēs, kas var kļūt par mērķi nākošajās sacensībās.

Izmantojot sirds ritma monitoru (HRM-Run), Forerunner 620 JAUNĀS funkcijas – reģenerācijas konsultants un reģenerācijas perioda kontrole, izdara visu Jūsu vietā, izplānojot atpūtas pārtraukumus starp smagiem fiziskās slodzes treniņiem. Gluži kā treneris, šī ierīce izpēta skrējēju un viņa fizioloģiju, vadoties pēc sirds ritma datiem, tad šie dati tiek salīdzināti ar pēdējo slodzi, norādot uz to, cik ilgu laiku pirms tam skrējējs ir pilnībā reģenerējies un gatavs nākošajam smagajam treniņam. Pateicoties krāsu-kodētiem apzīmējumiem uz augstas izšķirtspējas Chroma displeja, dati ir viegli interpretējami. Zaļā krāsa, protams, norāda uz to, ka sportists ir atkopies un gatavs jaunam skrējienam. Ja uz displeja redzama sarkana krāsa un reģenerācijas laiks ir ilgāks par 3 dienām, sportistam būtu ieteicams paņemt atslodzes dienu vai arī doties vieglā reģenerējošā skrējienā. HRM-Run monitors ir aprīkots ar akselerometru, kas mēra ķermeņa kustības, lai aprēķinātu trīs dažādus skriešanas rādījumus:

  • Kadence — soļu skaits minūtē. Rāda kopējo soļu skaitu (labā un kreisā kāja kopā)
  • Vertikālās svārstības — atsperīgums skrējēja skriešanas kustībās. Rāda skrējēja rumpja vertikālo kustību, kas tiek mērīta centimetros.
  • Zemes kontakta laiks — laika daudzums, kādu katrs solis atrodas uz zemes skriešanas laikā; tiek mērīts milisekundēs.

"Forerunner 620 ir pulkstenis, kuru skrējēji jau ilgi ir gaidījuši", atzīst slavenais skriešanas treneris, grāmatu autors un sporta fiziologs Dr. Džeks Deniels. "Skriešanas dinamiskas mērīšana un reāllaika atgriezeniskās saites saņemšana pulkstenī ir milzīgs solis, kas sperts skriešanas inovāciju virzienā."

Pateicoties Bluetooth® Smart bezvadu augšupielādes iespējām, Forerunner 620 un 220 spēj nosūtīt skrējēja datus uz Garmin tiešsaistes kopienu, Garmin Connect™, neizmantojot datoru. Šīs ierīces spēj pārsūtīt datus uz savietojamu viedtālruni, izmantojot Garmin Connect Mobile aplikāciju.

Live tracking ir vēl kāda papildus funkcija, kas piedāvā skrējēja draugiem un faniem sekot līdzi skrējienam reāllaika režīmā. Lai izmantotu LiveTrack funkciju, skrējēja tālrunim jābūt sapārotam ar 620 vai 220 ierīci visa skrējiena laikā. Tāpat savās uzvarās, sasniegtajos mērķos un veiksmēs skrējējs var dalīties sociālo mediju vietnēs, kurās dati tiek ielādēti, izmantojot Garmin Connect Mobile aplikāciju. Savukārt, lai izmantotu reāllaika trenera funkciju, gan Forerunner 620, gan 220 ir savietojami ar Garmin Connect bezmaksas treniņu plāniem. Tāpat Forerunner 620 ir iespējams uzstādīt, lai šī ierīce strādātu ar vienu vai vairākām Wi-Fi karstvietām (hotspots), piemēram, māju un biroja tīkliem, pie kuriem notiek automātiska pieslēgšanās, tiklīdz ierīce atrodas to darbības zonā. Regulāra sinhronizācija ar Garmin Connect ne vien nodrošina skrējēja datu augšupielādi, bet arī nosūta uz Forerunner 620 un 220 satelīta datus nākošajām septiņām dienām, tādējādi nodrošinot iespējami ātrāko satelīta signālu uztveršanu, kas liek aizmirst par stāvēšanu un gaidīšanu ar pret debesīm pavērstu roku.

Tā kā skriešanas/iešanas treniņa metode kļūst arvien populārāka distanču skriešanas kopienā (piemēram, skrējējs skrien piecas minūtes, iet vienu minūti, atkārtojot šādu treniņa kursu), Garmin savas ierīces ir aprīkojis ar skriešanas/iešanas brīdinājumu. Ar šī brīdinājuma palīdzību Forerunner 620 un 220 ierīces var izmantot arī citas funkcijas, piem., Auto Lap un Auto Pause, lai saglabātu aktivitāti visa skrējiena/iešanas laikā.

Gan Forerunner 620, gan 220 ierīces ir ūdensdrošas līdz pat 50m dziļumā un spēj izturēt daudz ko vairāk par lietu, sviedriem un ūdens šļakstiem.

Forerunner 620 ir aprīkots ar skārienjutīgu displeju, ko var izmantot arī ar skriešanas cimdiem, savukārt Forerunner 220 darbojas ar viegli spiežamām pogām. Abi modeļi darbojas ar lādējamām baterijām, kuras pulksteņa režīmā ir izmantojamas līdz pat sešām nedēļām, bet treniņu režīmā – līdz pat 10 stundām.

Forerunner 620 ir pieejams zilā/melnbaltā/ oranžā krāsā, savukārt Forerunner 220 pulkstenis ir pieejams melnā/sarkanbaltā/violetā krāsā. Abi pulksteņi pārdošanā nonāks jau 2013.gada rudenī. To ieteicamā cena būs attiecīgi LVL 279/LVL 315 (HRM-Run Bundle) un LVL 175/LVL 209 (Heart Rate Bundle). Forerunner 620 un Forerunner 220 ir jaunākais Garmin risinājums arvien augošajā fitnesa segmentā, kura mērķis ir radīt tehnoloģijas un inovācijas, kas uzlabotu lietotāju dzīvi un veicinātu veselīga un aktīva dzīvesveida piekopšanu. Vai tā ir skriešana, riteņbraukšana vai kāda cita aktivitāte, Garmin fitnesa ierīces kļūst par neatņemamu sportistu dzīves sastāvdaļu. 


¹Komplektēts ar dažiem modeļiem; citiem – jāiegādājas atsevišķi.

Kategorijas: Sportam