Anita Kažemāka triumfē Drēzdenes maratonā

Publikācijas datums: Oct. 21, 2013, 8:53 a.m.

Apsveicam Anita Kažemāku, kura triumfēja Drēzdenes maratonā paņemot augsto otro vietu. Uz sacensību pjedestāla Anita Kažemāka no Latvijas un pieci skrējēji no Āfrikas. Rē ko par Drēzdenes maratonu raksta Anitas treneris Andris Valerts:

„Maratona klubs” sarīkoja 6.kopbraucienu uz kārtējo maratonu – izvēle krita uz Drēzdeni. No Maratona kluba kopā piedalījās 40 skrējēji, lielākā daļa uz pusmaratona distanci, taču 7 skrēja arī maratonu. Maratona distanci skrēja arī mūsu kluba ātrākā skrējēja Anita Kažemāka. Anita Kažemāka pēc dalības pasaules čempionātā Maskavā soļošanā nolēma soļotājas „botiņas kārt uz nagliņas”, un no 20.augusta trenējās tikai skriešanā. Ir pagājuši pilni divi mēneši, un nu pirmie nopietnie mači! Kopā dalību Drēzdenes maratonā ņēma ap 7000 dalībnieku, un kā jau Vācijas maratonos, kāds ducis skrējēju no Āfrikas kontinenta, kā teikt „savākt” Balvu fondu. Vīriem pavisam visam viegli uzvarēja trīs Āfrikas pārstāvji, taču meitenēm tā neizdevās un tam visam patraucēja Anita Kažemāka. Kā pastāstīja, no notikuma vietas, „Maratona kluba” vadītājs Andris Valerts - „Trīs melnās skrējējas uzreiz pārņēma skrējiena vadību, Anita sāka pēc trenera norādījumiem pavisam „mierīgi” un tomēr pēc 15km jau vienu melno noķēra, tā laikam paātru iesāca, bet abas parējās pēc 21km bija 5 minūtes priekšā, iedodu Anitai padzerties pēc 28 km, viena melnā jau 5 minūtes priekšā, otra tikai 3 minūtes, bet vēl 14km jāskrien. Nākošais punkts, kur satieku Anitu ir 36.km un savām acīm neticu, Anitu no otās vietas šķir tikai viena minūte – vēl 6 kilometri, es redzu Anitas acīs, ka viņa varēs, iedodu padzerties, skrienu ap 500 metriem līdz, viņas acīs ir ka varēs. Es pa taisno uz finiša zonu, ar Latvijas karogu ielavos bez problēma finiša zonā ar cerību, ka Anita būs otrā ... un ir, Āfrikas meitenē pirmā un mūsu Anita pēc dažām minūtēm kā otrā, un mikrofonā bļauj „ Letland, Letland”, un Anita ar Latvijas karogu plecā fotogrāfu ielenkumā!”

Uz sacensību pjedestāla Anita Kažemāka no Latvijas un pieci no melnie no Āfrikas.

Lielisku rezultātu pusmaratona distancē atkal parādīja mūsu kluba vecmeistars, Aigars Matisons, izcīnot piekto vietu kopvērtējumā, un 40 gadnieku grupā, protams, uzvara un tikai par 3 sekundēm atpaliekot no personīgā rekorda!

Kategorijas: Sportam , Citi